Za posledné roky nastali viaceré výrazne zmeny v procese zakladania si spoločnosti. Staršie postupy, ktoré kedysi platili už teda nemusia byť aktuálne. Dnes vám však predstavíme úplne nový postup na založenie spoločnosti, ktorý odráža najnovšie vykonané zmeny.

Prinášame vám v pár jednoduchých krokoch spoľahlivý postup, ktorý vám ukáže ako správne založiť spoločnosť:

1.Výber obchodného mena

2.Výber sídla, predmetov podnikania, konateľov

3. Vypracovanie zakladateľských dokumentov

4. Vloženie vkladov spoločníkov do banky – zrušené od 1.1.2016

5. Získanie živnostenského oprávnenia

6. Vyžiadanie súhlasu správcu dane a Sociálnej poisťovne, preverenie exekúcii – zmeny od 1.10.2020. (Od októbra 2020 je platné nové obmedzenie. Založiť spoločnosť nebude umožnené osobe, ktorá je vedená ako povinná v registre vydaných poverení na vykonanie exekúcie podľa osobitného zákona. Rovnaké opatrenia sa vzťahujú aj na konateľa eseročky.)

7. Zápis do obchodného registra – zmeny od 1.10.2020

8. Registrácia na daňovom úrade

9. Aktivácia elektronickej schránky zriadenej štátom pre právnické osoby

Neodmysliteľnou súčasťou tlačiarní- tonery

Neodmysliteľnou súčasťou tlačiarní sú tonery, ktorých výber závisí od typu vašej tlačiarne. Pri výbere tonerov do tlačiarní treba byť zvlášť obozretný a dbať na adekvátny pomer ceny a počtu strán, ktorý má daný toner v predispozícií.

Je veľmi dôležité upriamiť pozornosť na to, či je vaša tlačiareň laserová alebo nie. Odporúčame vám sa pri výbere vždy poradiť s kompetentnou osobou, aby sa predišlo komplikáciám, ktoré môžu nastať zlým výberom tonera. Rovnako treba byť obozretný a nesiahnuť hneď po kompatibilnej alternatíve, ktorá síce môže byť lacnejšie, no nie vždy je jej výmena a fungovanie také bezproblémové.

Moderná doba nám teda naozaj ponúka množstvo technológií, ktoré nám výrazným spôsobom uľahčujú život. Veď viete si predstaviť všetko, čo ste si chceli vytlačiť prepisovať ručne?