Mnohí z vás sa už s pojmom „fotopasca“ stretli aj mimo tohto článku. Najmä nadšení chalupári, poľovníci či horári toto slovo veľmi často skloňujú vo všetkých šiestich pádoch. Prečo tomu tak je? Nuž, kvalitné fotopasce vám môžu odpovedať na mnohé otázky. Jedná sa vlastne o skryté kamery v korunách stromov alebo na iných ťažko viditeľných miestach.

Čo sa ich funkcie týka, tak tie sa líšia v závislosti od zámeru vašej kúpy. Fotopasce môžu používať správcovia lesu. Takéto typy fotopascí sú zvyčajne schopné zaznamenať farebný obraz, a tak môžu lesníci rozpoznávať rôzne druhy živočíchov v lesoch. Na druhej strane však poznáme aj také fotopasce, ktorých hlavnou úlohou je ochrániť váš pozemok/ majetok.  Áno, fotopasce na zlodejov sú naozaj šikovnými pomocníkmi. Ak chcete mať vašu chalupy pod dohľadom, aj keď si práve neužívate chvíle v jej náručí, tak fotopasca vám to umožní. Je nám viac ako jasné, že vaša chalupa je ako vaše dieťa, o ktoré sa pravidelne staráte, hýčkate a napĺňate láskou. Kvalitná fotopasca je teda presne to, čo vám opäť prinesie pokojný spánok bez strachu o to, čo sa deje na vašej chalupe.

Definovanie fotopasce rýchlo a jednoducho

Pre tých z vás, ktorí si nie sú istí tým, že čo vlastne slovo „fotopasca“ predstavuje, tak pokračujte v čítaní. V tejto časti článku vám rýchlo a efektívne vysvetlíme čo to vlastne fotopasce sú a ako fungujú.

Fotopasca je vlastne skrátený názov pre kamerové pasce, ktoré, ako sme už vyššie uviedli, pomáhajú zaznamenávať rôzne druhy zvierat alebo poprípade zlodejov. Fotopasca je teda digitálny fotoaparát. Za jeho zaznamenávanie a videnie pohyblivých objektov môže práve infračervený senzor. Kamera zachytí obrázok alebo nahrá video v prípade, že okolo zaznamená pohyb daného objektu. Tieto dáta sa následne uložia na pamäťovú kartu. Pamäťovú kartu dáte do počítača a môžete vidieť neželaných návštevníkov.

Vyššie uvedené informácie o fungovaní a zadefinovanie fotopasce sú naozaj len elementárnymi informáciami. Preto, ak potrebujete bližšie pochopiť ich fungovanie, tak vám odporúčame sa obrátiť na kompetentných ľudí. Veríme, že vám pomôžu napríklad pracovníci v obchode s lesníckymi potrebami.

Výber fotopasce nie je rovnako žiadnou hračkou a pri jej kúpe treba sledovať niekoľko parametrov. Môže to byť napríklad schopnosť zaznamenávať obraz s bleskom alebo bez. Tento parameter je dôležitý zvážiť najmä vtedy, keď chcete dokumentovať zlodejov a nie divú zver. Pretože blesk môže jednoducho prezradiť prítomnosť fotopasce a jej lokáciu. Rovnako vzdialenosť na akú fotopasca bude schopná zachytiť obraz. Uviedli sme len dva tipy, ktoré treba sledovať pri výbere. Samozrejme, že ich je omnoho viac. Ak chcete mať informácie z prvej ruky, tak vám odporúčame prečítať si/ dohľadať si recenzie na fotopasce. Veríme, že aj vaši známy, ak majú fotopascu, tak vám s jej výberom radi pomôžu.

Čistá myseľ- pokojný život

Čistá myseľ je naozaj chodníčkom k pokojnému živote. Zbytočné myšlienky a premýšľanie nad negatívnymi vecami nás môžu veľakrát vyvádzať z miery. Ak teda dokážu fotopasce odhnať váš strach o chalupu, záhon či čokoľvek iné, tak investícia do jej kúpy sa naozaj vyplatí.

My vieme, že vaše chalupy sú vašou srdcovkou a slabinou. Preto sme pevne presvedčení, že fotopasce môžu byť skvelými pomocníkmi pri jej strážení. Ak napríklad zistíte, že srnky dokážu preskočiť vaše oplotenie a okradnúť vás o úrodu, tak tento problém budete môcť vyriešiť. Vždy je lepšie vedieť príčinu, pomenovať ju a následne s ňou bojovať a predchádzať ďalším podobným udalostiam.