V jednoduchosti je krása. Aj tak by sa dal definovať trendový štýl akým je minimalizmus.

Obľubujeme ho, lebo je usporiadaný a prehľadný. Minimalizmus prináša jednoduchosť dizajnu a dôležitosť sa prikladá kvalite materiálov a samozrejme podobnosti farieb. Tak dokážete docieliť dokonalé zladenie. Je pomerne jednoduchý na držiavanie čistoty, pretože sa nemusíte stále namáhať s obchádzaním klasických kovových stolových nôh, sošiek a rôznych vecí, s ktorými netušíte kudy-kam.

Farby, priestor, svetlo

Hra so svetlom a farbami je v minimalizme veľmi dôležitá. Pri tomto štýle hovoríme o priestorných izbách, ktorých základ tvoria prevažne bledé farby (najčastejšie biela, béžová, krémová a pod.). Môžete taktiež zakomponovať aj trochu sivej, alebo pridať prvok slabo tyrkysovej.

Minimalistický nábytok

Stačí len pár nevyhnutných kusov nábytku. Napríklad obývačka môže mať len pohovku, ďalšiu stoličku, či kreslo, konferenčný stolík, minimalistický zábavný stojan (nie veľký s kopou políc), televíziu a pár lámp. Môže však obsahovať aj menej (napríklad gauč, stoličky a konferenčný stolík). V spálni stačí mať jednoduchú posteľ (alebo dokonca len matrac), komodu a možno nočný stolík, alebo poličku na knihy.

Čisté línie a hladké povrchy

Nábytok a predmety v minimalistickom dizajne sa vyznačujú predovšetkým čistými, definovanými líniami a krivkami, ako aj rovnými povrchmi. Okrem jednej, či dvoch dekorácií viac nepotrebujete. Nepatria sem napríklad stohy kníh, papierov a pod. Vyhrať sa môžete radšej s materiálmi.

Akcentové dekorácie

Takýto úplne „bezvecný“ dom by bol však v skutočnosti trochu nudný. Takže namiesto toho, aby ste mali konferenčný stolík úplne holý, dajte naň napr. jednoduchú vázu s pár kvetmi. Na čistom stole môže byť len rodinná fotografia. Inak prázdnu stenu dolaďte vkusným umeleckým dielom.

Kvalita pred kvantitou

Vyberte si len pár skutočne dobrých vecí, ktoré milujete a často používate. Napríklad naozaj pekný stôl je lepší, ako 5 kusov nábytku z lisovaných dosiek.