Staviate dom a máte už po krk nekončiacich prerábok a zdĺhavých montáží? Možno je čas si veci trošku uľahčiť. Niekedy čím viac špekulujeme, motáme sa vo vylepšeniach a chceme aby boli veci absolútne dokonalé, tým horšie to nakoniec vypáli. Samozrejme, nemôžeme ovplyvniť kedy nám dovezú stavebný materiál, alebo ako dlho bude trvať montáž kuchynskej linky, no existujú na dome aj také drobnosti, pri ktorých sa dá ušetriť čas a nervy.

Praktické rolety

Na okná si môžete napríklad zvoliť moderné plisse rolety. Okrem ich trendy štýlu sú totiž výhodné v tom, že ich montáž zaberie dokopy možno nanajvýš päť minút. Stačí vykonať len zopár jednoduchých krokov a je hotovo. Na internete je mnoho návodov ako na to.

A čo terasa?

Tip číslo dva je namontovanie štýlovej markízy. Je veľmi praktická a šetrí nielen priestor, ale aj čas. Nemusíte predsa stavať celú terasu keď vám k vášmu vytúženému miestu na posedenie chýba len tieň. Markíza to vyrieši za vás a navyše šetrí aj peniažky, ktoré by sa minuli na stavbu zásteny, alebo stropu k terase.

Stavba múrov domu

Stavať dom z porobetónových tvárnic nám taktiež ušetrí niekoľko dní. Týmto spôsobom môžete mať hrubú stavbu domu aj do 6 dní a bez starostí. Je to jednoduché a rýchle riešenie.

Zvoľte tapetu

Okrem toho, že nám tapeta na rozdiel od maľovky odpustí viacero nedokonalostí, ktoré sa pri stavbe mohli vyskytnúť, šetrí ako peniaze tak aj čas. Použitím tapiet môžete dať svojej kreativite voľnú ruku a zároveň zakryť drobné chybičky.

Ak ešte len zvažujete, ako na nové bývanie a nie ste si istí, či sa chcete všetkými podobnými rozhodnutiami stresovať, dajte si urobiť dom na kľúč. Trvanie môže byť približne 1-2 mesiace a ušetríte si tak pár vrások na čele, keďže dom postavia prakticky za vás.