Či už má človek 15 alebo 50, pre poľovníka nie je nič vzrušujúcejšie ako očakávanie jeho prvého lovu. Uistiť sa, že ste pripravení, je však hlavným kľúčom k tomu, aby ste tento deň označili za úplný úspech.

Prirodzene, musíte mať so sebou zabalené základné veci, bez ktorých to nejde, ako trebárs licencia. Čo ak prvý lov môže priniesť aj váš prvý úlovok? Budete mať so sebou to, čo potrebujete? Tu je zopár vecí, ktoré by ste mali zvážiť a zabaliť predtým, ako prvýkrát „oficiálne“ vyrazíte do lesa.

Čo si treba pozrieť?

Pred lovom si najprv skontrolujte všetky pravidlá lovu v oblasti, do ktorej sa hodláte vydať. Či už je to blízko domova, alebo v inom štáte, musíte dodržiavať všetky stanovené pravidlá a predpisy. Tie sa týkajú napríklad blízkosti od obydlí, alebo ciest od miest kde sa loví, alebo pravidlá o v oblastiach kde je lov legálny a v tých kde nie je.

Kým sa pripravujete na lov, zakúpte si poľovnícky lístok, vyhliadnite si luk alebo inú zbraň, ktorý budete používať, napríklad od značky Blaser. Naštudujte si všetky podrobnosti a získajte všetky potrebné povolenia vlastníka pôdy v oblasti, na ktorej chcete loviť.

Čo si zobrať?

Počas lovu budete potrebovať presne to, čo vám radí sedliacky rozum: vhodné lovecké oblečenie a lovecké topánky (skontrolujte si pravidlá platiace v danej oblasti), pušku alebo luk, muníciu a obal na ňu a batoh. Inšpirovať sa môžete napríklad značkou Zeiss.

Niektoré položky však nie sú pre nového lovca také zrejmé. Atraktant vône a redukcia vône môže byť kľúčom k tomu, aby bol lov taký ako si ho vysnívate. Ohrievače rúk a nôh vás môžu zachrániť počas neskorého jesenného, či dokonca zimného lovu. Nepremokavá bunda do dažďa vás udrží v suchu, keď sa privalí búrka. Ďalekohľad je taktiež dobrým zvedavým kamarátom počas lovu. Nezabúdajte tiež na dostatok jedla a vody, toaletný papier, GPS, baterku, pásku na značkovanie a tiež nôž. Sú to totiž také položky, na ktoré nie každý pri príprave myslí, kým nie je v lese a tak malá pripomienka určite nezaškodí.