V posledných rokoch zaznamenal trh so šperkami doslova boom žien, ktoré si šperky kupujú samé pre seba. Chceme kúsky, ktoré reprezentujú našu vnútornú hodnotu, vášeň, samostatnosť a úspech. A čo je najdôležitejšie, šperky konečne môžu byť od nás pre nás. Kedysi prevažne darčekový biznis tak rozkvitá na trh poháňaný sebaláskou. Miesto toho, aby sme čakali, kým si nás niekto vyberie – vyberáme si samé seba. Sebaláska je predsa základom každej lásky.
Prečo by sme mali prestať čakať a kúpiť si prsteň, ktorý predstavuje sebalásku, ženskú silu a odhodlanie:

Zaslúžime si byť našou vlastnou prioritou – nech je prsteň pripomienkou

Keď prídu sviatky a robíme zoznamy darčekov, zvyčajne je tu jedna osoba, ktorá na ňom chýba: my samé. Nie je po toľkých rokoch sviatočných období čas, aby sme obdarovali tú, ktorá je tu vždy pre nás? Nech je tento akt seba obdarovania prvým krokom k uvedomeniu si, že právom patríme na vrchol svojho zoznamu priorít – každý jeden deň.

Šperky sú vzácne – presne ako my

Ak budeme nosiť prsteň, ktorý stelesňuje naše odhodlanie – mal by odrážať našu neoceniteľnú originálnu hodnotu. Či už si vyberiete krásnu obrúčku z bieleho zlata, či nejaký s parádnym diamantom, musí byť vášmu srdcu blízky, aby mohol znamenať to, čo potrebujete aby znamenal.

Kúpme si ho len tak, aby sme nezabudli, že:

Keďže sa oddanosť, tvrdá práca a nasledovanie snov vyplácajú, nezabudnite byť k sebe láskavá. Nech vám váš prvý krok do obľúbeného zlatníctva pripomína, že snívať sa oplatí.

Kašlite na sociálny tlak a uzavrite záväzok sama so sebou

Namiesto odloženej nádeje za niekým kto má „spraviť“ šťastnou urobte rozhodnutie, že na prvé miesto dáte seba. Sociálne vytvorený tlak nám hovorí, že osamote sme neúplní a teda nešťastní, akoby nám stále niečo malo chýbať. Pravdou však je práve opak a teda, že deliť sa o šťastie môžeme len vtedy, keď dokážeme byť spokojní a šťastní sami. Investujte teda do toho, aby ste si ešte dnes urobili úsmev na tvári – možno tým aj niekoho inšpirujete.