Chirurgická oceľ je momentálne veľmi moderným a módnym materiálom, ktorý sa používa na výrobu šperkov. Šperky z chirurgickej ocele sa tešia stále rastúcej popularite. Dôvod je jednoduchý. Šperky z chirurgickej ocele sa podobajú na strieborné šperky a na prvý pohľad by ste rozdiel medzi týmito dvomi kovmi ani nezaznamenali. Jediný rozdiel ucíti vaša peňaženka. Šperky z chirurgickej ocele sú cenovo výrazne dostupnejšie.

Chirurgická oceľ je navyše tvrdšia ako striebro. Z tohto dôvodu sa šperky vyrábané z chirurgickej ocele nepoškriabu tak rýchlo a dlho si zachovajú krásny vzhľad. Dokonca nemenia svoju farbu, nekorodujú a neoxidujú. Nie je však isté, že sa takýto dej na nich nemôže prejaviť. Obrúčky z chirurgickej ocele sú teda horúcim kandidátom pri výbere obrúčok.

Krásne náušnice z chirurgickej ocele potešia naozaj každého. Ani alergici sa nemusia báť nosiť šperky, ktoré sú vyrábané z chirurgickej ocele. Pokojne ich môžu nosiť aj tí, ktorí majú alergiu na striebro. Nie sú však vhodné pre všetkých alergikov. Ľuďom s ťažšou formou alergie by sme skôr odporučili šperky vyrábané z volfrámu alebo titánu.

Chirurgická oceľ naozaj nesklame!

Poďte sa s nami pozrieť na hlavné vlastnosti chirurgickej ocele, ktoré sme vám zhrnuli v pár krátkych bodoch.

  • vysoká tvrdosť – šperky z ocele sú dosť tvrdé, nedajú sa polámať,
  • odolnosť povrchu – povrch je odolnejší proti poškriabaniu alebo odretiu ako iné mäkšie kovy,
  • farebná stálosť – šperky z ocele majú svoju vlastnú UV ochranu, ktorá zabraňuje farebným zmenám spôsobeným vplyvom svetla,
  • antikorózny povrch – povrch je odolný voči oxidácii a korózii,
  • rôznorodé opracovanie povrchu – môže mať lesklý, brúsený alebo matný povrch.

Je teda naozaj na vás aký kov zvolíte pri výbere šperkov pre seba alebo svojich blízkych. No vždy máte z čoho vyberať.