Sublimačnú tlač možno popísať ako techniku transferovej tlače. Hovorovo sa používa dobre známy názov farbenie. Jedná sa teda o veľmi jednoduchú a účinnú metódu digitálnej tlače. Zvyčajne sa využíva na prenos obrazu polymérneho substrátu alebo prenos kvalitnej grafiky. Tlač je uskutočnená vďaka profesionálnym sublimačným farbám.

Na aké materiály je možné využiť tento druh tlače? Predovšetkým na špeciálne upravené hrnčeky pre sublimáciu, textilný a odevný dizajn, textílie z polyestru alebo jeho zmesí, športové dresy, lôžkoviny, tričká a mnohé ďalšie predmety slúžiace na reklamu. Táto tlač má skvelé zachovanie detailov a je nebadateľná na dotyk. Je možné dávať sublimačné hrnčeky do umývačky? Áno, tieto hrnčeky môžete dávať bez problémov do umývačky a aj textil s touto potlačou do práčky. Vďaka kvalitnej sublimačnej tlači docielite teda naozaj krásnych a nezničiteľných farieb.

Ako písať rigoróznu prácu?

Prihláška je odovzdaná, téma schválená a vám ostáva samotné vypracovanie rigoróznej práce. Na vypracovanie rigoróznej práce neexistuje špecifický vzorec. Veď predsa ako sa hovorí: „ Sto ľudí, sto chutí.“

Akých bodov sa však treba držať pri vypracovávaní rigoróznej práce? Dnes vám predstavíme v jednoduchých bodoch osnovu, ktorá vám pomôže pri včasnom vypracovaní rigoróznej práci.

Stručný prehľad krokov rigoróznej práce:

  1. Výber témy
  2. Formálna úprava rigoróznej práce
  3. Osnova rigoróznej práce
  4. Napísanie a vypracovanie rigoróznej práce
  5. Štruktúra rigoróznej práce
  6. Úvod rigoróznej práce
  7. Jadro rigoróznej práce
  8. Obhajoba rigoróznej práce

Držíme vám palce pri písaní vašej rigoróznej práce a prajeme vám veľa síl s jej dokončením.