Dokážete si predstaviť život bez svetla? Svetlo sa stalo pre každého jedného z nás neodmysliteľnou súčasťou. Len stlačíme vypínač a už je u nás doma svetlo. Nie je priam geniálne to, kam sa až veda a technika dokázala posunúť? V minulosti tomu tak nebolo. Keď ľudia nechceli žiť v tme, tak využívali sviečky. Svetlo z jednej malej sviečky dokázalo rozohnať tmu. Dokážete si tak predstaviť žiť v dnešnej dobe? Veď aký stres na nás doľahne vo chvíli, keď nám majú vypnúť eklektický prúd.

Svetlo ako súčasť každodenného života je neodmysliteľným komponentom každej domácnosti. Ba čo viac, svetlo sa nachádza aj na uliciach a rovnako nesmiene zabudnúť aj na kvalitné LED osvetlenie obchodov, ktoré je viac ako len samozrejmosťou. Svetlo môžeme nájsť teda nie len v interiéroch, ale rovnako aj v exteriéri.

Váha- dobre známy prístroj

Áno, váhy sú naozaj dobre známym prístrojom, ktorý pozná každý jeden z nás. Hlavnou úlohou váh je určovanie hmotnosti telies na základe porovnávania ich tiaže prejavujúcej sa tlakom na podložke. Váženie je považované za jedno z najstarších a najrozšírenejších postupov merania.

Váhy delíme na kalibrované a úradne overené ciachové váhy. Je možné kalibrovať každú jednu váhu, to znamená nastaviť a zistiť hodnoty. Rovnako je možné vystaviť aj kalibračný list.

Ciachovať je možné váhu konštruovanú ako meradlo vhodné pre obchodný styk, priamy predaj, zdravotníctvo- tak zvané stanovené meradlo.

Váhy môžeme objaviť naozaj v každom jednom priemysle a rovnako aj v každej jednej domácnosti. Váhu používame nie len na meranie hmotnosti potravín, stavebných materiálov, ale rovnako sa váha používa aj na váženie ľudí. Dnes poznáme už okrem závesných váh a váh s ručičkou aj váhy digitálne. Takéto digitálne váhy patria momentálne k tým najpopulárnejším a o ich presnosti nie je žiadnych pochýb.