Každý rok sa začiatkom januára americké Las Vegas stáva svetovým miestom stretnutia všetkých, ktorí už niečo znamenajú v oblasti spotrebiteľských technológií, či v nej s vážnymi projektmi začínajú.

Consumer Electronics Show (CES) je najväčší svetový veľtrh spotrebnej elektroniky. Od svojho vzniku v roku 1967 je to prehliadka inovativnych riešení, ktoré predznamenávajú vývoj v blízkej budúcnosti. Aj tento rok zamierilo do nevadského mesta hriechu vyše 4 500 vystavovateľov z celého sveta, aby tu prezentovali svoje plány na nadchádzajúci rok, ale tiež predstavili svoje najlepšie produkty. Bolo ich viac ako dosť, my sa teraz zameriame na televízory.

Novátorské reproduktory

Spoločnosť Panasonic predstavila nový OLED televízor GZ2000 z najvyššej kategórie s panelom Professional Edition s rozlíšením 4K. Podľa vyjadrenia spoločnosti ide o najlepší televízor, aký kedy vyrobila. GZ2000 ponúka aj ďalšie svetové prvenstvo, ktorým sú vstavané, hore mieriace reproduktory s podporou zvukovej techniky Dolby Atmos.

Audiosystém je vyladený v spolupráci s odborníkmi značky Technics. Televízor podporuje hlasové ovládanie, a tak ho možno ľahko zapojiť do systému inteligentnej domácnosti. GZ2000 je dostupný v dvoch uhlopriečkach — 65 a 55 palcov.

Panasonic GZ2000, foto Panasonic

Zlepšenie sa dotklo takmer všetkých parametrov, ktoré majú podstatný vplyv na obrazovú kvalitu. Týka sa to predovšetkým jasu a kontrastu, pričom výsledkom je vyšší dynamický rozsah. Panasonic GZ2000 si výborne poradí aj so zložitými scénami, s rýchlymi zmenami jasu a kontrastu, typickými pre akčné filmy alebo športové prenosy.

Za špičkovými vlastnosťami televízora pri zobrazení HDR stojí zatiaľ najvyspelejší obrazový procesor, aký vôbec firma vyrobila. Zaisťuje bleskurýchlu analýzu farieb, kontrastu aj jasu v rozIišení 4K, optimalizuje všetky hodnoty a výrazne zlepšuje obraz na výbornom displeji OLED. Medzi ďalšie prednosti modelu GZ2000 patrí aj zlepšené smart prostredie My Home Screen 4.0, vďaka ktorému si majiteľ môže upraviť používateľské rozhranie podľa vlastných predstáv.