Vianočná atmosféra je už tu. Síce trocha odlišná, vzhľadom na situáciu, ktorá nás sprevádza, no možno o to viac si atmosféru Vianoc vychutnávame v kruhu najbližších a rodiny. Presne o tom tieto sviatky sú.

Neodmysliteľne k ním však patrí obdarovanie členov rodiny, partnera či najbližších priateľov. Darček nemusí byť drahý ani honosný. Stačí, ak je darovaný zo srdca a trafíte niečo, čo má dotyčný rád. Kto sa však na darčeky teší najviac, sú určite tí najmenší. Už celé mesiace pred Vianocami rozmýšľajú, čo by si chceli tento rok nájsť pod stromčekom.

Darček pre chlapca vs. darček pre dievča

Medzi prianiami chlapcov sú najčastejšie rýchle bicykle, herné konzoly, počítače alebo stavebnice. Dievčatá zas poteší kočík s bábikou, alebo väčšie slečny kozmetika a oblečenie. No aj dievčatá radi šantia vonku na bicykli, preto kúpou detského bicykla určite nič nepokazíte.

Vhodným darčekom je aj iné športové príslušenstvo. Takýmto darčekom môžete u detí vyvolať zvýšený záujem o šport, čo vo výsledku môže viesť k správnym návykom a zdravému životnému štýlu aj v neskoršom veku. Klasikou je už spomínaný bicykel, kolobežka alebo zaujímavé detské odrážadlá, pokiaľ chcete byť trocha kreatívnejší.

Univerzálny darček, ktorý núti premýšľať

Ďalším tipom na darček, ktorý je vhodný tak pre dievčatá ako aj pre chlapcov, sú rôzne spoločenské hry. Vzhľadom na veľké množstvo spoločenských hier určite nájdete tú vhodnú. Od tých jednoduchších, ako napríklad „Človeče nehnevaj sa“ až po tie zložitejšie, ktoré deti učia základy ekonomiky, obchodovania či strategického myslenia – napríklad „Monopoly“ alebo „Risk“.

Nech už sa rozhodnete akokoľvek, uchovajte si v pamäti, že darčeky nie sú tým najdôležitejším prvkom týchto sviatkov. Nezabudnite si preto vychutnať čaro Vianoc a prítomnosť svojich najbližších. Využite sviatky a načerpajte veľa pozitívnej energie do nového roka.