Každý jeden deň môže nastať situácia, pri ktorej budete potrebovať niečo odrezať, prekrojiť. Jednoducho povedané, budete potrebovať nejaký malý ostrý predmet. Netreba však zúfať. Tento problém vyriešia nože ECD, ktoré sú naozaj vhodné na každodenné použitie.

Multifunkčné nože EDC vás skrátka nikdy nenechajú v štichu. Jedná sa o zatváracie nože, ktoré nezaberajú veľa miesta a ich váha vás milo prekvapí. Ich hmotnosť totižto nezaťaží vrecko, tašku či kabelku. Výhodou vreckových nožov ECD je ich skladnosť. Tento elegantný vreckový nôž sa ako mávnutím čarovného prútika stratí vo vreckách nohavíc. Multifunkčné nože môžu byť po ruke vždy, keď potrebujeme ostrú čepeľ, otvaráky, nožničky, šrobováčiky, ale aj nôž ako prívesok na kľúče.

Bojovné taktické nože

Aj v súčasnosti, keď technika výzbroje pokročila má nôž ešte stále svoje miesto vo výzbroji. Bojové taktické nože sú využívané: armádou, políciou, špeciálnymi jednotkami. Tieto nože slúžia ako zbraň priameho kontaktu z blízka, nôž na obranu, ale rovnako aj na útočnú činnosť.

Taktické nože sa však môžu využívať aj v iných oblastiach pri tých najrôznejších aktivitách. Tieto nože by mali zvládnuť prerezať drôt, plastové putá, seknúť konár, otvoriť plechovku. Preto je dôležitý správny výber, taktický zatvárací nôž by mal byť dostatočne veľký a pevný, so sponou na opasok, ergonomickou rukoväťou.

Nože však nie sú hračka, a preto nie je vhodné ich kupovať deťom či povoliť deťom sa s nožmi hrať. Deti nedokážu ešte dobre vyhodnotiť situáciu, a tak sa môže stať, že sa z nevinného hrania stane katastrofa s fatálnymi následkami. Nôž, ktorý teda máte už zaobstaraný treba doma dobre uschovať, aby sa k nemu vaše ratolesti nedostali. Ak však uznáte za vhodné, že vaše dieťa je už dostatočne veľké na manipuláciu s nožmi, tak sa aj tak snažte mať dieťa neustále pod kontrolou, aby ste vedeli v pravý čas a v prípade núdze zasiahnuť.