Každý, kto bol niekedy vo vedení čohokoľvek vie, že manažment je stresujúci. Je jedno, či riadite projekt, nehnuteľnosť, alebo tím ľudí. Niesť na pleciach zodpovednosť za úspech vie vyvolať poriadnu dávku stresu. Práve v takýchto zamestnaniach však potrebujete čistú a vyrovnanú hlavu. Musíte sa sústrediť a to stres poriadne sťažuje. Existuje niekoľko vecí, ktoré môžete urobiť, aby ste znížili úroveň stresu a uľahčili si prácu.

Urobte si zoznam úloh

Ako efektívny správca bytov Bratislava – a teda úspešný manažér si musíte urobiť zoznam úloh, aj keď si v ňom nič nezaznačujete a má 11 strán. To preto, aby ste mali pocit, že ste organizovanejší, eliminuje to stres tým, že máte veci pod kontrolou.

Nebuďte dobrovoľník na všetko

Častým problémom na týchto pozíciách je, že chceme pomôcť a najmä vyhovieť každému. To je však často zdrojom stresu, lebo zvyčajne je to nemožné. Samozrejme je dôležité, robiť veci poctivo a snažiť sa, no nesmieme prekračovať naše osobné hranice a preto je dôležité naučiť sa povedať nie a nechcieť od seba to, aby bolo všetko stále perfektné.

Nájdite si čas pre seba

MUSÍTE si nájsť čas pre seba. V inom prípade riskujete aj fyzické aj psychické problémy, nie len stres. Prestávka je nevyhnutná, nie je to možnosť ani privilégium. Je to nutnosť a v opačnom prípade vám hrozí čakaná zmena správcu bytového domu. Nemožno od nikoho vyžadovať, aby pracovali viac ako 3 hodiny bez prestávky, bolo by to neefektívne. Takže, neponáhľajte sa.

Postarajte sa o svoje duševné aj fyzické zdravie

Dobrými tipmi je napríklad cvičenie, prechádzka, alebo varenie. Čokoľvek, čo je vášmu srdcu blízke a dokážete pritom vypnúť, uvoľniť sa.

Rozlišujete medzi prácou a domovom

Odpojte sa od svojho pracoviska. Nekontrolujte si na dovolenke e-maily a nerozmýšľajte nad robotou pri večeri s priateľmi. samozrejme, ľahko sa to povie a ťažko urobí, no stojí to za to. neschopnosť to spraviť je jednou z vecí, ktorá vedie k skorému vyhoreniu.

Prijmite 10-minútovú výzvu a urobte niečo pre seba

Položte telefón, zatvorte dvere, sadnite si do auta, nájdite pesničku, ktorá vás rozveselí, zosilnite ju , buďte hviezdou a najmä dýchajte. Zvyčajne je ťažké implementovať vyššie uvádzané rady do života len tak zo dňa na deň a spraviť si z nich rutinu. Nie pre každého je to jednoduché, a to najmä, ak už ste  dlho zabehnutí vo svojej stres prinášajúcej rutine. Začnite teda pomaly – 10 minút denne. Či už skúsite, workout, jógu, prechádzku, alebo si len z radosti zaspievate v aute, môže to byť prelomovým bodom  na ceste naučiť sa zvládať stres.